Haber Fotograf

HATİAB İş, Bürokrasi ve Siyaset Dünyasını Bir Araya Getirdi

HATİAB Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği’nin geleneksel iftar yemeği iş, bürokrasi ve siyaset dünyası ve üst düzey protokolün katılımı ile İstanbul Büyük Kulüp’te düzenlendi.
HATİAB’ın her ramazanda geleneksel olarak düzenlediği iftarına HATİAB Genel Başkanı İbrahim Güder ve Yönetim Kurulunun ev sahipliğinde Hatay Valisi Sayın Erdal Ata, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Hüseyin Yayman, Hatay Milletvekili Sayın Fevzi Şanverdi, HSYK üyesi sayın Emin Sınmaz Emin Sınmaz, Danıştay Başsavcısı sayın Halil Yılmaz, Avcılar Kaymakamı Sayın Hulusi Doğan Doğan, Gebze Kaymakamı sayın Hasan Gözen, MKÜ Rektörü sayın Prof. Dr. Hasan Kaya, MKÜ Araştırma Hastahanesi Başmüdürü sayın Hüseyin Karakulak, Bayındır iş sendikası Hatay il Müdürü Hüseyin Huseyin Tutar ,Anadolu Adliyesi Başsavcı vekili sayın Abdurrahman Üşenmez, Dörtyol Belediye Başkanı sayın Yaşar Toksoy, Atakaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş, ORGE Enerji CEO su HATİAB Genel Başkan Yardımcısı sayın Nevhan Gündüz, Hedef Lojistik CEO su HATİAB Genel Başkan Yard. Gökhan Ergüner Yeminli Mali Müşavir HATİAB Hatay Şube Başkanı Mehmet Ali Yüksel, Mercedes Benz Has Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı HATİAB Yönetim Kurulu Üyesi Latif Karaali, Dudullu OSB başkanı Kemal Akar, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün dünürü Hilmi Özpaçacı, GENÇ HATİAB Başkanımız sayin Yasin Durkal, İş, bürokrasi, ve sanat dünyasının önemli isimleri ile, HATİAB Yönetim Kurulu ve Yüksek İstişare Kurulu üyeleri ve seçkin bir davetli topluluğu katıldı.
İftar yemeğinden sonra bir konuşma yapan HATİAB Genel Başkanı sayın İbrahim Güder, katılan herkese teşekkürlerini sundu. Hatay büyük bir potansiyele sahip, HATİAB olarak bu potansiyeli ortaya çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. HATİAB, 6.000 civarında iş, bürokrasi e siyaset dünyasından üyesi ve nitelikli yönetim ve yüksek istişare heyeti ile yaptığı çalışmalarla Hatay’ın ve ülkemizin tanıtımına ve kalkınma sürecine ciddi destek veren ve bunlar ile ilgili projeler üreten, Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olmuştur. Hatay olarak böyle önemli bir STK’ya sahip olmamızın sorumluluğu bize daha fazla çalışma azmi ve sorumluluğu getirmiştir dedi.
Hatay milletvekili Fevzi Şanverdi yaptığı konuşmada “Hatay’ın kalkınmasına katkı sağlayacak olan Hassa Tünelinin açılması için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını, tünelin açılması ile Hatay’a önemli bir katkı sağlanacağını” söyledi. Hatay Valisi Erdal Ata ise “Hatay’ın tarihi, kültürel birikimi ve tarım zenginliği ile bölgenin önemli bir merkezi olması gerektiğini, bunun için gerekli çalışmalar yapıldığını” söyledi. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman yaptığı konuşmada “Hatay’ın on binlerce yıllık geçmişi ile önemli bir turizm merkezi olması gerektiğini” söyledi.
Konuşmalardan sonra plaket töreni yapıldı. Törende Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, Hatay Valisi Erdal Ata, Danıştay Başsavcısı Halil Yılmaz, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’a Şükran Beratı takdim edildi.
HATİAB Yönetim Kurulu ve Yüksek İstişare Kurulu üyeleri olarak HATİAB’a yaptıkları katkılardan dolayı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve HATİAB Yüksek İstişare Heyeti üyesi Bahaüddin Bahattin çolakoğlu, Avrasya Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı ve HATİAB Yönetim Kurulu üyesi Op. Dr. Hüseyin Urlu, Fuzulev Yönetim Kurulu Başkanı ve HATİAB Yönetim Kurulu üyesi Eyüp Akbal’a Üstün Hizmet Beratı verildi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun katılamamaktan üzüntü duyduğunu belirttiği ve başta HATİAB Genel Başkanı İbrahim Güder olmak üzere tüm HATİAB üyelerine selamlarını gönderdiği telgraf okundu.
İftar davetinin ardından HATİAB Genel Başkanı Sayın İbrahim Güder konuklarını tek tek uğurlayıp, katılımlarından dolayı gelen misafirlere ve GENÇ HATİAB a şükranlarını sundu.